Ehliyet almak eskiden olduğu gibi kolay bir süreç olmamakla birlikte günümüzde ehliyet sisteminde de köklü değişimler yapılmıştır. Ehliyet sınavları eskiden yazılı sınav şeklinde yapılıyorken günümüzde bu sınavlar e-sınav olarak gerçekleştiriliyor. Doğal olarak ilk kez ehliyet alacak olan birinin ehliyet sınav soruları ve ehliyet süreciyle ilgili bilgileri bazı durumlarda yetersiz kalabiliyor. Eksik kalan yönlerini ise sitemizi ziyaret ettiklerinde tamamlama imkânı yakalayabiliyorlar. Sitemizde yer alan ehliyet sınav soruları ise tarihlerine göre ayrılmıştır. İstediğiniz tarihi seçebileceğiniz gibi bu tarihlere ilişkin arşivlerden yararlanarak da daha fazla soru çözebilme imkânına sahip olursunuz. Bu da sizin sınavlara daha iyi hazırlanmanız ve sınavlardan kalmamanıza imkân sağlar.

Sürücü kurslarında verilen kapsamlı eğitim bazı durumlarda yetersiz kalabiliyor. Anlatılan derslere adapte olabilmenin yanı sıra adayın kendisini de geliştirebilmesi için sürekli soru çözebiliyor olması da çok önemlidir. Sitemizde yer alan soruların daha önceden çıkmış olan sorulardan oluşması ise pratik yaparken daha mantıklı hareket etmenize imkân sağlayacaktır.

Ehliyet Sınavı Soruları Zor mu?

Ehliyet sınavlarının zor ya da kolay olduğunu söyleyebilmek doğru değildir, çünkü zorluk ve kolaylık derecesi kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Bir sürücü adayı sınava iyi ve düzenli bir şekilde çalışabilirse ehliyet sınavının zor olduğundan söz etmek söz konusu olmayacaktır. Sizde sitemizdeki soruları çözerek kendinizi deneyebilirsiniz.

Ehliyet Sınavı Çıkmış Sorular

Sitemiz içerisinde 2013 yılından bu zamana kadar çıkmış ehliyet sınav soruları yer almaktadır. Sınavlara hazırlık aşamasında sürücü kursu eğitimleriniz devam ederken ya da herhangi bir sürücü kursuna yazılmadan soruları çözerek hazırlık aşamasını tamamlamış olursunuz.

Sınava hazırlanırken en son ehliyet sınavı çıkmış soruları inceleyerek başlayabilir ve tamamladıkça geriye doğru gidebilirsiniz. Bu sayede hem en son sorulan sorularla ilgili taze bilgilere erişebilirsiniz hem de daha önceki yıllarda çıkmış olan farklı soru tiplerine çalışabilirsiniz.

Çıkmış Ehliyet Soruları Nasıl Çözülür?

Sitemizde bulunan çıkmış ehliyet sorularını çözebilmeniz için öncelikli olarak üyeliğinizi gerçekleştirmeniz gerekir. Sitemize üyelik ücretsiz olmakla birlikte isterseniz sosyal medya hesabınızı kullanarak giriş yapabilirsiniz. Giriş işlemi sonrasında seçeceğiniz sınav soruları karşınıza gelecektir. İstediğiniz tarihli çıkmış sınav sorularından başlayarak kendinizi test edebilirsiniz.