Pasta Cila Araca Zarar Verir Mi

ABONE OL
Pasta Cila Araca Zarar Verir Mi

Otomobillerde hafif çizik kusurlarının giderilmesi için uygulanan yöntemlerden biri olan pasta cila aynı zamanda aracın parlak görünmesini sağlayan bir işlemdir. Pasta cila uygulaması sonrasında aracınız yeniymiş gibi görünürken alım satım öncesinde pek çok kişi de bu yöntemi kullanarak araçlarının albenisini artırırlar.

Yukarıda da saymış olduğumuz durumlar kapsamında pasta cila otomobiliniz için iyi bir işlem gibi görünürken aslında tam olarak yaptığı görev bununla sınırlı mıdır? Yani aracınızı güzelleştirmek isterken aslında zarar mı veriyorsunuz? Mutlaka bilmeniz gerekir.

Sorunun yanıtı uygulamayı yapan kişiye göre değişiklik gösterir. Yani siz pasta cila işlemini uzman olmayan birisine yaptırırsanız bu durumda aracınıza zarar verilmesi muhtemel bir sonuç olacaktır. Çünkü pasta cila işlemi kolay olmasına karşın küçük bir toza bile dikkat edilmemesi halinde aracınızın boyasındaki hatayı ön plana çıkarabilir.

Pasta Cila Aynı Şey mi?

Pasta ve cila birbirinden farklı iki ayrı malzemedir. Genel olarak insanları yanılgıya düşüren şey ise bu iki işlemin aynı anda yapılıyor olmasıdır. Pasta aracın boyasını bulunduğu yerden kaldırırken cila ise boyanın kaplanmasını sağlar. Pasta, kimyasal çözücü ve aşındırıcı bir malzemedir. Siz bu uygulamayı yaptıktan sonra mutlaka cila işlemini uygulamanız gerekir. Cila teflon ve silikon gibi maddeler içerir bu sayede araca parlak bir görünüm kazandırır.

Bir otomobile pasta yapmadan önce mutlaka iyice incelenmesi gerekir. Çünkü gereksiz yere yapılan bir uygulama aynı zamanda aracın boyasının incelmesine ve zarar görmesine neden olacaktır. Bunun için pasta cila yalnızca araç parlak görünsün diye asla yapılmaması gerekir.

Pasta Cila Hangi Durumlarda Yapılmaktadır?

Otomobillerin kasası zaman içerisinde ya da istenmeyen durumlar neticesinde ince çiziklerle karşı karşıya kalabilir. Yoğun olan çizikler görsel açıdan rahatsız edici olabilir. Bu da pasta cila işlemini gerekli kılan bir durumdur.  Derinliği az olan hatta hissedilmeyecek kadar ince olan çizgilerin giderilmesinde pasta cila uygulaması rahatlıkla tercih edilebilir.

Aracınızın boyasında ağaç reçinesi, kuş pisliği gibi sebeplerden dolayı hoş olmayan görünüm oluşmuşsa pasta cila sorunun üstesinden gelecektir.

https://www.surucukurslari.com/

ABONE OL

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum yapılmadı.
Yorum yapabilmek için üye girişi yapınız. Üye girişi için tıklayınız

İlgilenebileceğiniz Diğer Konular

30.03.2021

HGS Yerine OGS’den Geçme Cezası Ne Kadar? 2021

20.08.2020

Akıllı Ulaşım Sistemleri

27.01.2021

Kampana ve Disk Fren Nedir, Avantajı Nelerdir

11.05.2022

Antalya Serik Sürücü Kursları - Serik Ehliyet Kursları