En Ucuz Araç Sigorta Fiyatı

ABONE OL
En Ucuz Araç Sigorta Fiyatı

Sigorta otomobillerde yapılması gereken bir güvence modelidir. Zorunlu olan bu güvenceyi yapmamanın cezası ağırdır. Aracın koruma altına alınmasını sağlayan bu sistem diğer sürücünün güvende hissetmesi açısından da oldukça önemlidir. Bir sürücü aracına sigorta yaptırdığında olası kaza sonrasında arıza meydana gelirse sigorta şirketi tarafından zararın karşılanması sağlanır.

Sigortalar iki farklı türde yapılır. Birincisi, az önce bahsetmiş olduğumuz zorunlu trafik sigortası, diğeri ise isteğe bağlı olan kasko sigortasıdır. Bu iki sigortayı birbirinden ayıran bazı önemli farklar vardır. İlk fark trafik sigortasının hatasız olan tarafın zararını karşılamasıdır. Kasko sigortası ise sürücünün kendi aracındaki zararı karşılar. Kasko sigortasında suçlu aranmaz.

Trafik sigortası ve kasko sigortasında fiyatlar kişiye özel olarak belirlenir. Çünkü fiyatlar belirlenirken birden fazla faktör göz önünde bulundurulur. Örneğin; sürücünün bulunduğu şehir, sürücünün yaşı ve sürücünün daha önceki kaza geçmişi gibi sayılabilir.

Sigorta fiyatları sigorta şirketlerine göre de farklılık gösterir. Bu nedenle yaptırmak için acele etmeden fiyat araştırması yapılması gerekir. Fiyat araştırması yapıldığında en ucuz sigorta fiyatı da bulunmuş olacaktır.

En Ucuz Sigorta Şirketi Hangisi?

En ucuz sigorta şirketi diye bir şey yoktur. Yukarıda da bahsetmiş olduğumuz gibi ucuz sigorta kişiye özeldir. Bu nedenle herkesin ayrı fiyat teklifi almasında fayda vardır. Sizin için en uygun olan fiyatı internette bulabilirsiniz. İnternette trafik sigortası konusunda teklif alabileceğiniz online sigorta şirketleri vardır. Bazı sigorta şirketleri kendileri online olarak sigorta yapabiliyor. Dolayısıyla acente kullanmadan teklif alındığı için daha düşük maliyetler olabiliyor.

İnternetten Sigorta Yaptırabilir miyim?

Trafik ya da kasko sigortasını internet üzerinden yaptırabilirsiniz. Eskiden sigortanızı yaptıktan sonra poliçenizi elinize almanız ve aracınızda bulundurmanız gerekiyordu. Bugün ise artık böyle bir zorunluluğunuz bulunmuyor. Sigortanız yapıldıktan sonra sisteme otomatik olarak düşüyor ve aracınızda bulundurmanıza gerek kalmıyor. Bu da nerede olursanız olun Türkiye’nin her yerinden sigorta firmasına veya acentesine kasko ya da trafik sigortanızı yaptırma imkanına sahip olmanızı sağlıyor.

Ehliyet ve sürücü kursları hakkında merak ettiğiniz tüm bilgilere https://www.surucukurslari.com/ adresinden ulaşabilirsiniz.

ABONE OL

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum yapılmadı.
Yorum yapabilmek için üye girişi yapınız. Üye girişi için tıklayınız

İlgilenebileceğiniz Diğer Konular

17.06.2021

Araba Sürmekten Neden Korkulur

17.09.2020

Debriyaj Nedir

18.05.2020

Konya Sürücü ve Ehliyet Kursları

26.04.2021

Karter Nedir, Hangi Araçlarda Kullanılmaktadır