Gümüşhane Sürücü ve Ehliyet Kursları

Gümüşhane Sürücü ve Ehliyet Kursları

Tarihi ipek yolu üzerinde olan Gümüşhane, adını zengin gümüş yataklarından almıştır. Doğu Karadeniz’in iç bölümünde bulunan şehir, denize 100 km uzaktadır. M.Ö 3000 yılında kurulmuş olan Gümüşhane’de çok sayıda mağa şelale ve antik kent bulunuyor. Kayak merkeziyle kış turizminin hareketli olduğu şehir yaylalarıyla doğal güzellikleri misafirlerine sunuyor.

Gümüşhane çam ormanlarıyla kaplıdır, iklim geçiş noktasında olmasından kaynaklı yazları kurak, kışları ise özellikle bahar aylarında yağışlıdır. Karadeniz’ e özgü bir yeşile sahip olan ilde, doğal güzellikler görülmeye değerdir. Yaylaları ve çiçek tarlalarıyla eşsiz bir güzelliği misafirlerine sunan şehirde, ulaşım karayolundan gerçekleşiyor. 

Gümüşhane’de birçok seyahat acentesi ve sürücü kursu bulunuyor. Düzenlenen turlarla insanlara farklı yayla turizmi sunarken tatil planlamasını burada yapanlarda iyi bir dinlenme fırsatı sunuluyor. 

Gümüşhane’nin Tarihi

1058 yılında Tuğrul Bey tarafından fethedilmiş ve daha sonra Türk beylikleri arasında el değiştirmiştir. En son Akkoyunluların hakimiyetine girmiş olan şehir, 1473 yılında Fatih Sultan Mehmet’in Otlukbeli’ni keşfetmesiyle Osmanlının hakimiyetine girmiştir.

Gümüşhane’de Gezilecek Yerler

Gümüşhane kendine has bir kültüre sahiptir. Bu kültür içerisinde gezilip görülecek yerler bakımından farklı renkler vardır. Örneğin Karaca Mağarası, şehre geldiğinizde mutlaka görmeniz gereken yerler arasında olmalıdır. Torul ilçesine bağlı olan Cebeli Köyü sınırlarında olan mağara, turizmin lokomotifi olmuştur. Mağaranın en önemli özelliği Damlataş şeklinde olmasıdır.

Gümüşhane’de görülmesi gereken yerler arasında Tomara Şelalesi de bulunur. Şehre 25 km uzaklıkta olan şelale iyi bir teras alanıdır.

Gümüşhane sürücü Kursları

Gümüşhane gezilecek yerler bakımından sakin bir şehir ve her şehirde olduğu gibi burada da insanların ehliyet almaları için tercih edecekleri ehliyet kursu sayısı yeterli düzeydedir. İnsanlar ehliyet alabilmek için Gümüşhane sürücü kursları ararken, birtakım kriterleri göz önünde bulundurmak zorundadır. Yeni sistemde hangi araçla eğitim alınırsa o araçla sınava girileceği göz önünde bulundurulduğunda seçilecek kursun araçlarının da üst model olması gerekir. Dolayısıyla Gümüşhane ehliyet kursları içerisinden en başarılısını seçmek önemlidir. Bunun öğrenilebileceği en doğru adres ise  https://www.surucukurslari.com sitesidir.


Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum yapılmadı.
Yorum yapabilmek için üye girişi yapınız. Üye girişi için tıklayınız

İlgilenebileceğiniz Diğer Konular

23.03.2020

Gorkovsky Avtomobilny Zavod (GAZ) Markası Tarihi ve Tarihsel Gelişimi

08.06.2020

B Sınıfı Sürücü Belgesi Nedir, B Sınıfı Ehliyet Nedir

30.03.2020

Okul Servisi Taşımacısının ve Rehber Personelin Görev ve Yükümlülükleri

30.03.2020

Özel Direksiyon Dersi ve Kursu Nasıl Seçilmeli