Ehliyet Sınav Soruları – Ehliyet Sınavı Çıkmış Sorular

ABONE OL
Ehliyet Sınav Soruları – Ehliyet Sınavı Çıkmış Sorular

Ehliyet araç kullanabilmek için geçerli olan bir belge ve bunu alabilmek içinde belli kuralları mutlaka yerine getirmiş ve başarmış olmak gerekiyor. Ehliyet alabilmek için öncelik bir sürücü kursuna yazılmak olmalıdır. Dolayısıyla bulunduğunuz ilde bir ehliyet kursu seçerek işe başlamanız gerekiyor. Sürücü kursları kendi içerisinde bir rekabet içinde olduklarından dolayı daha fazla kursiyer sayısına sahip olabilmek içinde sürekli kendilerini ve araçlarını geliştirmeye çalışıyorlar. Sürücü eğitimi önemlidir. Bunun için önceliğiniz iyi bir sürücü kursu seçmeniz. Alacağınız eğitimler neticesinde sınava gireceğinizi unutmamanız gerekiyor. Bu sayede size verilen bilgileri net almanız gerekiyor.

Ehliyet Sınavında Kaç Soru Çıkıyor?

Ehliyet sınav soruları her dönem farklı farklı hazırlanıyor. Bu hazırlık sonrasında toplam olarak 50 soru soruluyor ve bu sorularında kendi içerisinde dağılımları söz konusu.  Bu dağılımlara baktığımızda ise ilk yardımda toplam 12 soru, trafik adabından 6 soru, araç tekniğinden 9 soru ve soruların en fazlası olan trafik ve çevrede toplamda 23 soru adaylara soruluyor.  Sınavda başarılı olabilmeniz için dikkatinizi vermeniz ve odaklanmanız gerekiyor. Çünkü yaptığınız toplam doğru sayısı sizin başarınızı etkiliyor. Sınavdan başarılı olabilmeniz için toplamda 35 soruyu doğru yapmanız gerekiyor. Yanlışların doğruları götürmediği bu sınavda hangisinin tamamını hanginin yarısını yaptığınızda fark etmiyor. Örneğin trafik adabından 0 puan aldınız diğerlerinden 35 aldığınızda 70 puanı almış oluyor ve başarılı kabul ediliyorsunuz. Trafik adabı dersini bilmeyenler olabilir. Çünkü bu alan 2016 yılından sonra müfredata eklenmiştir.

Ehliyet Sınavı Eski Soruları  

Ehliyet sınavına hazırlanan bir adayın yapacağı en mantıklı şey Milli Eğitim Bakanlığının yapmış olduğu merkezi ,eski ehliyet sınavı çıkmış sorular bulup onları incelemek ve çözmek olacaktır.  Ehliyet sınavında sorulan soruların tamamı eskiden çıkmış olan sorulardan seçiliyor. Bunun için bu şekilde çalışmak size daha çok başarı sağlayacaktır.

https://www.surucukurslari.com/ sitemizde daha önce çıkmış ehliyet sınavı soruları ve güncel sınav soruları yer almaktadır. Bunun yanı sıra bulunduğunuz şehirde size en yakın sürücü kurslarının listesini filtreleyebilir ve istediğiniz sürücü kursunun bilgilerine ulaşabilirsiniz.

ABONE OL

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum yapılmadı.
Yorum yapabilmek için üye girişi yapınız. Üye girişi için tıklayınız

İlgilenebileceğiniz Diğer Konular

06.04.2021

Ehliyet Ne Zaman İptal Edilir

16.06.2020

Şırnak Sürücü ve Ehliyet Kursları

08.04.2021

Ehliyet Sınavı Giriş Belgesi Nereden Alınır? 2021

01.02.2022

Taşıt Kredisi Başvuru Şartları Nelerdir