E-sınav Uygulaması

ABONE OL
E-sınav Uygulaması

Basılı evrak kullanmaksızın, sınav uygulama ve değerlendirilmesine ilişkin her türlü işlemin elektronik ortamda ve bilgisayar aracılığıyla yapıldığı sınavlara e-sınav denir. E-sınavdan önce kursiyerlerin uyması gereken bazı talimatlar, yerine getirmesi gereken birtakım görevler vardır. Bu görevler aşağıdaki gibi sıralanabilir;

  • Kimlik kontrollerinin ve salonlara yerleşmenin vaktinde yapılabilmesi için kursiyerler sınav saatinden en geç yarım saat önce e-sınav salonunda hazır bulunmalıdır,
  • Kursiyer sınava girerken yanında renkli fotoğraf ve çift mühürlü giriş belgesi, üzerinden T.C. kimlik numarası bulunan nüfus cüzdanı veya pasaport bulundurmalıdır (bu belgeleri getirmeyen kişiler sınava kesinlikle alınmazlar)
  • Sınav salonuna girerken doktor raporu doğrultusunda kullanılan hasta ve engellilere ait cihazlar ve istenen belgeler dışında hiçbir şey salona alınmayacak. (Sınav anında yanında herhangi bir eşya bulunan kimsenin sınavı iptal edilir)
  • Kursiyerler salon aday yoklama listesinde belirtilen sıra numarasına göre oturacaktır.
  • E-sınav uygulama ekranında bulunan bilgileri kontrol etmeli eğer bilgilerde bir hata varsa salon görevlilerini mutlaka uyarmalıdır.
  • Sınav başladıktan sonra gelen kursiyer eğer sınavdan kimse çıkmadıysa sınava alınabilir fakat sınavdan çıkan olduğu takdirde geç kalan kursiyer sınava alınmaz.
  • Sınavı bitiren kursiyerler salondan çıkabilirler.

https://www.surucukurslari.com/

ABONE OL

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum yapılmadı.
Yorum yapabilmek için üye girişi yapınız. Üye girişi için tıklayınız

İlgilenebileceğiniz Diğer Konular

23.02.2021

Kırmızı Işıkta Geçme Cezası Ne Kadar? 2021

02.09.2021

Vinç Nedir? Vinç Çeşitleri Nelerdir

30.07.2021

İşe Arabayla Gelip Gitmenin Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir

14.07.2021

Krank Mili Nedir, Krank Mili Ne İşe Yarar